Auta elektryczne

Samochody elektryczne są nazywane samochodami przyszłości. Posiadają one jako napęd zazwyczaj jeden albo dwa silniki elektryczne, czyli są napędzane przez energię elektryczną. Wykorzystują one moc nagromadzoną w akumulatorach. Obecnie najbardziej znanym pojazdem jest Tesla Model S, aktualnie za granicą cieszy się dużą popularnością.

Nie każdy jednak może sobie pozwolić na taki wydatek, ponieważ samochody posiadają sporą cenę. W Polsce natomiast te samochody nie są aż tak powszechne, większość osób stawia na tradycyjne pojazdy napędzane silnikami na benzynę albo diesel. Samochody elektryczne wydają się być bardziej ekologiczne, chociaż jak wszystko mają swoich przeciwników jak i zwolenników. Dla naszego klimatu z pewnością będą lepsze samochody elektryczne, które nie wytwarzają spalin tak jak pojazdy na paliwo oraz są zdecydowanie bardziej ciche.

Zaletą będzie również koszt utrzymania, który nie waha się tak jak ceny na stacjach benzynowych, dzięki czemu możemy zaoszczędzić. Niestety główną wadą są stacje ładowania, które szczególnie w Polsce są ciężko dostępne. Chociaż w porównaniu do ubiegłych lat jest ich z pewnością więcej i z czasem będą się rozwijać dalej. Czas ładowania może okazać się kolejnym problemem, kiedy chcemy wybrać się w podróż.

Samochód potrzebuje kilku godzinnego ładowania, co może być uciążliwe podczas jazdy. Każda osoba chcąca zmienić samochód na elektryczny powinna się zastanowić nad tymi aspektami. Jeżeli będzie nam służył do poruszania się na krótkich odległościach to z pewnością będziemy zadowoleni.

Powiązane teksty