Czy warto mieć kabriolet

Kabriolety już od dawna kojarzą się z luksusem i rzeczywiście jest to samochód, który wyróżnia się na drodze i zapewnia wysoką satysfakcję z jazdy. W dodatku wcale nie musi on być tak drogi, jak się wydaje wielu osobom. W artykule zastanowimy się nad zaletami i wadami kabrioletów.

Zalety kabrioletów

Przede wszystkim o kabriolety nie trzeba dbać znacznie bardziej niż o auta pozostałych typów. Po prostu w Polsce często trzeba używać dachu i ostatecznie mniej będzie można skorzystać z największej zalety kabrioletu, ale nadal pod tym względem nie będzie ona przeszkadzać. Warto dodać, że obecna technologia sprawia, że materiały są całkowicie odporne na złe warunki pogodowe i w przypadku użycia dachu nie dochodzi do żadnych uszczerbków. W przypadku nowoczesnych samochodów nie zdarza się, żeby deszcz dostawał się do środka, a istnieją takie mity. Sama wytrzymałość nie jest też zwykle niższa. Krążą też opinie, że ten typ samochodu może być mniej bezpieczny, ale nie ma żadnych powodów, żeby podtrzymywać takie zdania. Nawet w przypadku dachowania zadbano o to, żeby bezpieczeństwo było zachowane. W tym celu zastosowano pałąki przeciwkapotażowe, które znajdują się za fotelami.

Wady kabrioletów

Rzeczywiście dach kabrioletów odznacza się mniejszą sztywnością. Nie stanowi to istotnej różnicy w kwestii trwałości (chociaż pewna jest), ale na pewno jest w sprawie hałasu, który występuje w samochodzie. Szczególnie w przypadku deszczu lub wyższej prędkości pasażerowie odczują tę różnicę. Nie powinno się składać mokrego dachu, co również należy do wad. Polska pogoda czasem zaskakuje kierowców kabrioletów. Kierowca wychodzi z auta przy słonecznej pogodzie, ale gdy jest już dalej, zaczyna padać i szybko we wnętrzu znajduje się duża ilość wody. Wzmocnienia, których celem jest zapewnienie bezpieczeństwa, są cięższe i tym samym spalanie będzie nieco wyższe. Nie jest to istotna różnica, ale jednak warto to odnotować. Podczas jazdy bez dachu do środka wpada duża ilość pyłów i z tego powodu pojazd wymaga częstszego sprzątania.

 

1 Comment

Dodaj komentarz

Powiązane teksty