Jak polerować karoserię samochodu?

Polerowanie samochodu pomoże przedłużyć żywotność i piękno lakieru. W rzeczywistości polerowanie jest często zapominanym etapem pomiędzy myciem i woskowaniem, ale gdy jest dobrze wykonane, całkowicie ożywia zewnętrzne wykończenie samochodu. Dokładne wypolerowanie usunie zanieczyszczenia powierzchniowe mocno przytwierdzone przez lata oraz powierzchniowe defekty lakieru, które nieuchronnie wpływają na estetykę. Jaki jest więc najlepszy sposób na polerowanie samochodu?

Jeśli chcesz wypolerować swój samochód, istnieją dwie główne metody: możesz wypolerować lakier ręcznie za pomocą wosku i szmatki lub za pomocą maszyny polerskiej. Ogólnie rzecz biorąc, przy polerowaniu maszynowym będzie można uzyskać znacznie lepsze i szybsze efekty. Powód jest prosty. Po prostu nie da się osiągnąć ręcznie takich rezultatów, jak przy użyciu maszyny. Ręka nie jest w stanie wykonać pracy, którą może wykonać maszyna.

Jak powinienem polerować samochód w zależności od uszkodzeń?

Konieczne jest użycie politury, która nie jest zbyt ścierna, aby uzyskać doskonałe wykończenie w jednej sesji. Plotki i niektóre reklamy ostrzegają, że najlepsze efekty da pojedynczy lakier. To nie jest prawda. Dlatego istnieje kilka wskazówek, które powinieneś znać na temat procesów, w jaki sposób samochód powinien być polerowany w zależności od uszkodzenia karoserii.

Umiarkowane do ciężkich zarysowań

W przypadku umiarkowanych lub poważnych uszkodzeń lakieru pojazdu, zarysowań, należy użyć dobrej jakości pianki. Ustaw prędkość na średnio-wysoką (5 do 6 w skali od 1 do 10). Najważniejsze to mieć wytrwałość i cierpliwość, aby wszystko robić równo.

Uszkodzenia lekkie i normalne

Jeśli chcesz usunąć lekkie zarysowania lub rdzę powierzchniową, lub typowe ślady, może być konieczne użycie politury wykończeniowej i miękkiej gąbki. Ustawiona prędkości powinna być średnio-niska (3 do 5), w zależności od tego jak lekkie są rysy. Dzięki temu uzyskamy godne podziwu wykończenie samochodu.

Bardzo minimalne uszkodzenia lub ich brak

W rzadkich przypadkach, gdy chcesz wypolerować samochód z ledwo widocznymi uszkodzeniami ale chcesz poprawić połysk i mieć czystszą, gładszą powierzchnię, powinieneś użyć bardzo niskiego ściernego padu piankowego, który obraca się z niską prędkością (1 do 3).

O czym należy pamiętać podczas używania polerki samochodowej?

Nigdy nie poleruj, gdy samochód jest brudny lub suchy. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, należy wmasować preparat polerski. Istotne jest, aby lakier odpowiednio wyschnął. W związku z tym bardzo zalecane jest powolne przesuwanie maszyny polerskiej, ponieważ, jeśli robisz to zbyt szybko, wynik nie jest jednolity, a raczej niechlujny. Nie należy również wywierać zbyt dużej siły na karoserię, gdyż może to spowodować uszkodzenie lakieru, no i oczywiście nigdy nie należy podnosić polerki z karoserii, gdy jest włączona.

Artykuł powstał we współpracy z portalem: zamojszczyzna.pl

Powiązane teksty