Na czym polega nałożenie folii PPF?

Z pewnością nie raz słyszałeś o niezawodnym zabezpieczeniu samochodu poprzez nałożenie folii PPF? Tak się składa, że jest to najlepsza ochrona Twojego pojazdu, która zabezpiecza przed wszelkimi rysami czy delikatnymi uszkodzeniami mechanicznymi. Dzięki temu Twój pojazd zachowuje wysoką wartość rynkową i niezmiennie olśniewa wyglądem. Przygotowaliśmy artykuł, w którym tłumaczymy, w jaki sposób odbywa się nałożenie folii PPF oraz, gdzie można ją nałożyć. Serdecznie zachęcamy do dalszego czytania.

Folia PPF – czym jest dokładnie?

Ten rodzaj folii oznacza z języka angielskiego „folię chroniącą lakier” („Paint Protection Film”). Jest ona trwałą, poliuretanową folią o grubości ponad 170 mikronów, co oznacza, że jest praktycznie widoczna. Jednak jej właściwości sprawiają, że wykazuje się nadzwyczajną wytrzymałością i trwałością, która przez lata potrafi zabezpieczać lakier pojazdu. Jej nałożenie wymaga przeprowadzenia profesjonalnego procesu oczyszczenia auta, precyzyjnego naklejenia i dokonania innych zabiegów pielęgnacyjnych, które na stałe będą chronić lakier pojazdu. Sprawdź Auto Spa Łódź i dowiedz się więcej na temat pielęgnacyjnych i trwałych na lata zabiegów.

Ile kosztuje założenie folii PPF?

Podobnie jak w przypadku innych usług motoryzacyjnych – to zależy. Jednak od czego? Głównie od elementów, jakie chcemy pokryć folią PPF oraz ich ilości. Inna cena wyniesie pakiet podstawowy, a rozbudowany. Poniżej prezentujemy jedne z najbardziej sprawdzonych i niezawodnych pakietów, nad którymi zastanawiają się kierowcy:

  • Pakiet podstawowy zawiera nałożenie folii na miejsca najbardziej narażone na odpryski, zazwyczaj są to reflektory i przede wszystkim – zderzak. Gwarancję założenia takiej folii podaje się na kilka lat, nawet do 10. Orientacyjna cena dla tego pakietu wynosi około 1200 złotych.
  • Pakiet Bikini, czyli pokrycie folią PPF zderzaka, 1/3 maski, 1/3 błotników, reflektory przednie, a także lusterka. Realizacja zaaplikowania folii na te elementy wynosi do około 3 dni i podobnie jak w innych pakietach, gwarancja wynosi 10 lat. Cena zaczyna się od 2500 złotych.
  • Pakiet Fullfront polega na zaaplikowaniu folii PPF na zderzaki, maskę, reflektory przednie, lusterka, wnęki klamek, próg załadunku, błotniki. Czas realizacji wynosi minimum 4 dni, gwarancja – 10 lat, natomiast cena zaczyna się od 4500 złotych. Na ten pakiet najczęściej decydują się posiadacze wartościowych pojazdów i osoby, którym zależy na późniejszym sprzedaniu auta, dlatego przykładają szczególną uwagę do pielęgnacji.

Jak naklejać folię ochronną PPF?

Tym zabiegiem zajmują się w większości profesjonaliści, którzy za pomocą specjalistycznych preparatów oraz sprzętu wykonują prace skutecznie, precyzyjnie i sprawnie. Nałożenie folii polega na przygotowaniu podłoża (umyciu, odtłuszczeniu), odklejeniu folii od podkładu, a także przyłożenia jej do podłoża i odpowiednie ustawienie. Przy wykorzystaniu specjalnych środków, należy wypchać wodę spod spodu, jednak przy samodzielnym nakładaniu bariery ochronnej, koniecznie warto uważać, by nie wytworzyły się bąble.

Źródło zdjęć: freepik.com