Auta naszych czasów

Tuning

Od początków pojawiania się na rynku samochodów osobowych, kwestią budzącą zainteresowanie była modyfikacja walorów fabrycznych. Popularny wszechobecnie tuning, szczególnie odnoszący się do samochodów sportowych dzieli się na techniczny i wizualny. Pierwszy z wymienionych pozwala na uwydatnienie oraz poprawę osiągów generowanych przez sprzęt fabrycznie. Zmianą ulegają parametry silnika oraz moc. Drugi segment dotyczy wyglądu zewnętrznego samochodu. Do tuningu wizualnego zaliczają się wszelkiego rodzaju modyfikacje lakieru, montaż dokładek, poszerzanie nadkoli itp. Zarówno jeśli chodzi o modyfikacje techniczne jak i wizualne, nie w każdym samochodzie możliwe jest ich dokonanie. Wynika to z faktu, iż nawet pomimo istniejącej możliwości, niesie to za sobą ryzyko błędnej pracy w przypadku silnika, czy też niepraktycznego charakteru mogącego wynikać z nazbyt zmienionych części nadwozia, uniemożliwiającego normalne użytkowanie samochodu.

Samochód rodzinny

W zależności od kwestii indywidualnych oraz prywatnych upodobań, nie możliwe jest wskazanie idealnego samochodu rodzinnego. Z pewnością atrybutem w takim przypadku będzie dużo miejsca w środku oraz pojemny bagażnik. Wybór marki, modelu czy rodzaj nadwozia pozostaje decyzją indywidualną, zależną od liczebności rodziny, celów i przeznaczenia samochodu oraz budżetu na niego przeznaczonego.

Samochód typu kombi

Kombi jest jednym z rodzajów nadwozia, charakteryzujący się dużo pojemniejszym bagażnikiem niż chociażby sedan oraz nieco bardziej pudełkowym kształtem. Niezbędne do komfortowego użytkowania samochodu jest komfortowe wnętrze, umilające dłuższe podróże oraz odpowiednie wyposażenie techniczne.

Hybrydy

Dość świeżym tematem na rynku motoryzacyjnym są samochody hybrydowe. Charakteryzuje je połączenie silnika benzynowego z elektrycznym, dzięki czemu bardziej dbamy o środowisko oraz mniej pieniędzy przeznaczamy na tankowanie. Dodatkowo, jest to opcja wygodna szczególnie w miastach, kiedy podczas łagodnej jazdy automatycznie samochód napędza silnik elektryczny. Kiedy tylko zachodzi potrzeba, uruchamia się dobrze znany silnik benzynowy, wspomagając dodatkowym zasobem mocy. Jest to jak najbardziej wygodne i przyszłościowe rozwiązanie, w dodatku – sprzyjające środowisku.

Samochody elektryczne

W odróżnieniu od hybryd, samochody elektryczne są napędzane jedynie przez silnik elektryczny, który należy w odpowiedni sposób ładować energią. Plusem są dość niskie koszty utrzymania oraz ekologia. Największa wada wynika z nazbyt krótkiego korzystania ze samochodu, ze względu na szybkie rozładowywanie.

Powiązane teksty