Hybrydy – czy mają sens

Coraz częściej wiele osób wybiera samochody z silnikiem hybrydowym. Wiąże się to też między innymi z bardziej ekonomiczną jazdą. Samochody z napędem hybrydowym posiadają zazwyczaj dwa silniki, jeden spalinowy, drugi elektryczny, a czasami nawet posiadają kilka silników elektrycznych. Obecność silnika elektrycznego ma za zadanie zmienić zużycie paliwa na mniejsze albo zwiększenie posiadanej mocy samochodu. Nowoczesne technologie zwiększają wydajność energetyczną, na przykład ładowanie baterii poprzez odzyskiwanie energii z hamowania. Hybrydy posiadają również akumulatory litowo-jonowe, które mają za zadanie magazynować energię.

Zalety samochodów hybrydowych

Na pierwszym miejscu będzie to oczywiście ekonomiczna jazda, szczególnie po mieście. Podczas stania w korkach zużycie paliwa w silnikach spalinowych jest zdecydowanie większe niż w silnikach hybrydowych. Silnik pobiera energię elektryczną zamiast zużywać paliwo. Kolejnym plusem wartym uwagi jest cicha praca silnika. Kiedy jeździmy po mieście możemy czuć się na prawdę komfortowo. Trzecią zaletą, którą trzeba uwzględnić jest ich ekologiczność. Z pewnością samochody hybrydowe bardziej sprzyjają środowisku.

Wady samochodów hybrydowych

Główną wadą posiadania takich samochodów może okazać się ich naprawa. Ze względu że posiadają dwa silniki może to stanowić problem. Niestety ze względu na ich małą popularnością nie każde serwisy dokonują takich napraw. Kolejnym minusem będzie cena samochodów hybrydowych, która jest całkiem wysoka. Ostatnim minusem, który należy wspomnieć są baterie zasilające, na które często skarżą się użytkownicy samochodów.[/vc_column][/vc_row]

Powiązane teksty