Dlaczego alarm samochodowy nie chce się wyłączyć?

W większości przypadków alarm samochodowy jest przydatnym elementem zabezpieczenia samochodu, mającym na celu odstraszenie złodziei poprzez zwrócenie uwagi dźwiękowej. Ale od czasu do czasu alarm włącza się bez wyraźnego powodu. Jest to nie tylko uciążliwe, ale grozi pogorszeniem relacji z sąsiadami. A jeśli sam alarm jest wadliwy, ryzykujesz unieważnienie polisy ubezpieczeniowej.

Może być wiele powodów, przez które alarm samochodowy nie chce się wyłączyć. Niektóre mogą wymagać szybkiej i łatwej poprawki, podczas gdy inne mogą być oznaką większego problemu. Najczęstsze przyczyny włączania się alarmów samochodowych to: niesprawny kluczyk, zabrudzony czujnik zamka, wadliwa instalacja alarmowa, akumulator samochodu na wyczerpaniu, czujniki nie są w najlepszej kondycji lub po prostu istnieje problemy z okablowaniem.

Dlaczego alarm samochodowy nie chce się wyłączyć?

Klucz nie działa prawidłowo

Kluczyk wysyła do samochodu sygnał nakazujący mu zablokowanie i odblokowanie drzwi. To właśnie ten sygnał wykorzystują obeznani z technologią złodzieje. Jeśli bateria w tym pilocie jest słaba, sygnał może nie być wystarczająco silny, co spowoduje włączenie się alarmu.

Szybkim i łatwym sposobem na rozwiązanie tego problemu jest wymiana baterii w kluczu. Większość z nich wykorzystuje okrągłą baterię guzikową. Można je kupić prawie wszędzie, gdzie sprzedaje się zwykłe baterie, np. w supermarkecie.

Akumulator samochodowy jest rozładowany

Akumulator zasila wszystkie elementy elektryczne samochodu, w tym alarm. Kiedy jest na wyczerpaniu, alarm może zacząć wydawać dźwięki tylko po to, by poinformować, że trzeba go wymienić. To okrutna ironia losu, że posiadanie alarmu samochodowego wyłączonego przez całą noc prawdopodobnie spowoduje całkowite rozładowanie akumulatora. Informacja o identycznym przypadku opublikował portal naszbrzesc.pl. Sprawdź!

Zabrudzony czujnik blokady maski silnika

Większość masek ma pod spodem czujnik, który wykrywa, gdy ktoś próbuje ją siłą otworzyć. Ten czujnik może się sam zainicjować, co jest prawdopodobnie spowodowane nagromadzeniem się brudu i zanieczyszczeń. Rozwiązanie tego problemu jest proste: należy dobrze wyczyścić zatrzask maski. A jeśli to nie rozwiąże problemu, to może być tak, że jest problem z samym połączeniem zatrzasku. Będzie to zapewne wymagało wycieczki do mechanika.

Zła instalacja alarmu

Większość nowoczesnych samochodów ma seryjnie montowane alarmy i immobilisery silnika. Ale jeśli chcesz dodać go do starszego samochodu, najlepiej zostawić to wykwalifikowanemu mechanikowi. W przeciwnym razie istnieje ryzyko wystąpienia luźnych połączeń, nieprawidłowych ustawień lub niewłaściwego ułożenia przewodów. Jeśli więc twój alarm samochodowy ciągle włącza się za bez powodu, warto to zbadać.

 

Powiązane teksty